Aż 83 połączenia, o 13 więcej niż w ubiegłym roku, pojawiło się w letnim rozkładzie lotów Kraków Airport.

Na krakowskim lotnisku połączenia oferuje 19 linii lotniczych, w tym nowy przewoźnik El-Al – izraelska linia lotnicza. W sezonie Lato 2017 z Krakowa pasażerowie mogą wybrać się w bezpośrednią podróż na trzy kontynenty do 21 państw. W siatce połączeń pozostały wszystkie kierunki zainaugurowane w sezonie zimowym (Genewa, Manchester, Neapol, Wenecja, Bournemouth, Belfast). Powróciły kierunki sezonowe (Stuttgart, Madryt, Barcelona, Ateny, Pafos, Majorka, Piza, Trapani) i czarterowe (Burgas, Warna, Chania i Heraklion na Krecie, Korfu, Rodos, Zakynthos, Antalya, Palermo).

Dobrą informacją dla Małopolan jest powrót, po niemal siedmiu latach przerwy, bezpośrednich lotów transatlantyckich do Chicago oferowanych przez PLL LOT.

 

Pierwszy samolot do Ameryki Północnej wystartuje 3 lipca. Z linią lotniczą SAS pasażerowie krakowskiego lotniska dostaną się do Sztokholmu (na lotniska Arlanda) a z Eurowings do Düsseldorfu. Najwięcej nowości uruchomił Ryanair. W marcu zainaugurował połączenia do Pescary, Wenecji i Lamezi we Włoszech, Lourdes we Francji i Porto w Portugalii, a w kolejnych miesiącach uruchomi wakacyjne kierunki na Kretę oraz do Walencji w Hiszpanii. Rejsy na Bliski Wschód, do Izraela (Tel Awiw), to propozycja nowego przewoźnika na krakowskim lotnisku – izraelskiej linii lotniczej El-Al.