Hawaje to 8 głównych wysp wulkanicznych i wiele małych, ukrytych wysepek i atoli, które razem tworzą 2400 km raju na ziemi. To miejsce kusi oszałamiającymi krajobrazami i plażami, endemiczna przyrodą, nieskazitelnie błękitną wodą oceanu i doskonałą pogodą przez cały rok.
Hawaje i Alaska to jedyne dwa stany, które nie są bezpośrednio połączone z resztą terytorium USA. Logistyczne utrudnienia, jakie musieli dotychczas pokonać turyści z Polski sprawiły, że archipelag na Pacyfiku wciąż jest uważany za dość ekstrawagancki i egzotyczny kierunek podróży. Nowe połączenie z Kraków Airport pozwala na dotarcie na te rajskie wyspy z przesiadką w Chicago. Po wylądowaniu w Honolulu odwiedzający mogą wybrać zakwaterowanie w Waikiki, turystycznej dzielnicy stolicy stanu. Znajduje się tu również bajeczna plaża o tej samej nazwie, uważana za najpiękniejszą na świecie.
Raj na Pacyfiku
Fani takich produkcji kinowych i telewizyjnych, jak „Park Jurajski”, „Avatar” czy „Zagubieni” dobrze znają piękno Hawajów – to właśnie wyspy tego archipelagu stanowią scenerię uwielbianą przez filmowców z Hollywood.

Piaszczyste zatoczki spotykają się tutaj z krajobrazem wulkanicznym, atolami i rafami. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest Hanauma Bay, zachwycająca koralowa zatoka powstała w kraterze wybuchłego wulkanu, stanowiąca wymarzone miejsce do nurkowania. Archipelag, określany jako raj na Pacyfiku, to także miejsce narodzin surfowania, którego koniecznie należy spróbować odwiedzając Hawaje. Z kolei fani sportów zimowych mogą zaszaleć na śniegu Mauna Kea, jednego z najwyższych wulkanów na świecie. Niezapomnianych przeżyć dostarczy także zwiedzenie ogrodu botanicznego Ho’omaluhia czy wspinaczka na Diamentową Głowę, górę na wyspie O’ahu, wnoszącą się na 232 metry ponad plażą Waikiki (szczęśliwcy w oceanie dostrzegą pływające wieloryby). Na głównej wyspie archipelagu znajduje się również historyczna baza marynarki wojennej USA,
Pearl Harbor, oraz Centrum Kultury Polinezyjskiej – „żywe muzeum”, prezentujące kulturę i tradycje również m.in. z Tahiti, Fidżi, Samoa czy Tonga. W tym roku swą pierwszą edycję będzie miało również Honolulu Biennale, odbywające się od 8 marca do 8 maja, na którym zaprezentowana zostanie współczesna sztuka regionów związanych z Pacyfikiem. Hawaje wciąż rozwijają swoją ofertę, by odwiedzających przyciągać nie tylko piaszczystymi plażami. Jednak tego, co sprawia, że miejsce to jest tak lubioną destynacją wakacyjną, nie mogą zapewnić żadne pieniądze, zainwestowane w marketing i atrakcje turystyczne. Bezcenny jest bowiem przede wszystkich sam styl bycia Hawajczyków, którego główną zasadą jest brak pośpiechu, optymizm i radość z życia, która udziela się gościom.