31 października 2019 r. po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitał 7-milionowego pasażera! Kraków Airport został tym samym pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 7 milionów pasażerów.

7-milionowym podróżującym #PROSTOzKRAKOWA był Pan Elmar z Niemiec, który przyleciał z żoną Kasią do serca Małopolski z Zurichu liniami lotniczymi SWISS. Pasażera powitał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport, który powiedział : „7 milionowy pasażer w Kraków Arport to symbol naszego wspólnego sukcesu: pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska podróżując po całym świecie oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski”.

Wcześniej, przez cały tydzień w terminalu można było zrobić sobie zdjęcie #PROSTOzKRAKOWA w “siedmiomilionowej” foto-budce. Taką pamiątkę można było zostawić na  naszej siódemce.  Dziękujemy wszystkim , którzy przyłączyli się do akcji Kraków Airport „Czekamy na 7 MLN pasażera”.

 

Na 7 milionowego pasażera czekała niespodzianka w postaci walizki #KRKtravelchallenge oraz smartwatcha, a na pozostałych pasażerów rejsu słodkie upominki. Wszyscy obecni w terminalu pasażerowi zostali też zaproszeni do wspólnego zdjęcia.