15 grudnia powitaliśmy w Kraków Airport 9 milionowego pasażera. To pierwszy taki wynik w historii krakowskiego lotniska oraz pierwszy wśród polskich lotnisk regionalnych. Tym samym lotnisko pobiło swój rekord z 2019 roku, kiedy to obsłużono 8 411 009.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia jako pierwszy port regionalny w Polsce osiągnęliśmy  historyczny wynik – dzisiaj obsłużyliśmy 9-milionowego pasażera. To znakomita okazja, by złożyć podziękowania wszystkim, którzy do tego sukcesu się przyczynili : przede wszystkim  drużynie Kraków Airport oraz całej branży turystycznej Krakowa i Małopolski, która po pandemii wytrwale  pracowała nad odbudową potencjału naszego regionu.  Cały czas pracujemy nad siatką połączeń na przyszły rok, dzięki której – jak pokazują prognozy – przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów”. –  powiedział Radosław, Włoszek prezes Kraków Airport.

Rekordowy pasażer został oficjalnie powitany przez Radosława Włoszka,  Prezesa Kraków Airport. Po wywiadach i wręczeniu upominków od Kraków Airport  i partnerów wydarzenia – firmy Lagardere Travel Retail  oraz Hilton Garden Inn Kraków Airport , odleciał z krakowskiego lotniska rejsem nr W65093 do Aby Dahabi linia Wizz Air.

W tym dniu na wszystkich pasażerów lotniska czekała niespodzianka w postaci słodkiej loterii. W ramach wygrywających cukierków, można było otrzymać rabaty od 9% do 29% w sklepach i restauracjach na terenie lotniska oraz w hotelowej restauracji HGI Kraków Airport. Wśród nagród były także gadżety Kraków Airport.