Air France wylądował w Kraków Airport. 3 lipca 2020 r. odbyła się oficjalna inauguracja nowego połączenia rejsowego Air France. W pierwszych tygodniach linia będzie oferować trasę Paryż – Kraków – Paryż 2 do 4 razy w tygodniu, a docelowo – po 27 lipca b.r. – raz dziennie. Dzięki temu mieszkańcy Krakowa i całej Małopolski zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń przewoźnika.

„Długo oczekiwane przez pasażerów rejsy łączące lotnisko Charlesa de Gaulle’a z Kraków Airport, to część konsekwentnie budowanej strategii siatki połączeń zaburzonej przez pandemie koronawirusa 2,5-miesięcznym wstrzymaniem lotów pasażerskich. Staramy się na nowo odtworzyć dobrze zapamiętany obraz tętniącego życiem krakowskiego lotniska, z uwzględnieniem  nowych wymogów sanitarnymi, które zapewniają pasażerom bezpieczeństwo i komfort. Mamy nadzieję, że korzystanie z połączenia Kraków – Paryż wpłynie nie tylko na rozwój turystyki w obu miastach, ale pozwoli także na wzmocnienie kontaktów gospodarczych między Małopolską a stolicą Francji.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Air France w Kraków Airport

Nowa linia powitana została salutem wodnym. Symboliczną wstęgę uroczyście przecięli: Frédéric de Touchet, konsul generalny Francji w Krakowie, Frantisek Siling, dyrektor generalny Air France, Radosław Włoszek, prezes KrakowAirport, Krzysztof Roehlich, kierownik Welcome Airport Services w Krakowie oraz Julien Hallier, dyrektor zarządzający Destination Poland. Na pokładzie inauguracyjnego rejsu z Paryża CDG do Krakowa przyleciało 62 pasażerów;
Początkowo Air France będzie oferował loty na nowej trasie od 2 do 4 razy w tygodniu, a po 27 lipca b.r. połączenie będzie oferowane codziennie. Samolot startuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle’a o godzinie 9:15, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:20. Wylot z Krakowa to godzina 12:30 i przylot do Paryża o 14:40 czasu lokalnego. Nowe rejsy o numerach AF1878 i AF1879 będą obsługiwane maszyną Airbus, w zależności od dnia będą to typy od A318 do A321.