27 kwietnia miała miejsce inauguracja nowego połączenia #PROSTOz KRAKOWA do Stambułu w Turcji realizowanego przez LOT Polish Airlines. Połączenie z Krakowa będzie realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.

Nowe połączenie PLL LOT potwierdza potencjał oraz strategiczne znaczenie Krakowa i Małopolski w ofercie narodowego przewoźnika, zaś mieszkańcy naszego regionu zyskują dziś dostęp do atrakcyjnej oferty, w tym do tak długo oczekiwanego przez pasażerów połączenia na trasie Kraków – Stambuł. Stambuł to miasto niezwykłe, ale także port przesiadkowy, który otwiera możliwości zwiedzania Turcji i całego świata. Jestem pewien, że Kraków oraz Małopolska dysponujące szeroką ofertą turystyczną i biznesową staną się również atrakcyjnym połączeniem dla naszych tureckich partnerów” – Radosław Włoszek, prezes Krakow Airport.
”Uruchomienie rejsów do Stambułu to połączenie pięknych i historycznych miast, które przyciągają odwiedzających swymi zabytkami oraz bogactwem kulturowym. Cieszymy się, że tak atrakcyjny kierunek będzie dostępny w ofercie PLL LOT dla Pasażerów z Małopolski. Dziękujemy naszemu partnerowi, Kraków Airport za współpracę przy otwarciu połączenia i cieszymy się, że w ramach sojuszu Star Alliance rejsy do Stambułu realizować będziemy wspólnie z Turkish Airlines” – Michał Fijoł, Członek Zarządu PLL LOT ds. handlowych