Na lotnisku coraz większy ruch. 15 czerwca wystartowała kampania Kraków Airport „Leć na wakacje #PROSTOzKRAKOWA”. W letniej siatce znajdziemy 146 połączeń (w tym 10 nowych) do 32 krajów , które obsługuje 19 linii lotniczych.

Wśród letnich nowości znajdziemy 4 połączenia oferowane przez PLL LOT – Bydgoszcz, Tiranę, Rodos oraz Nowy Jork. Nowe kierunki proponowane przez Wizz Air to Split, Heraklion i Santorini. Na Santorini polecimy również z linią Ryanair. Letnią nowością Irlandczyka jest także Korfu oraz Billund. Ciekawą propozycją są lotnicze podróże po Polsce. Bazowy przewoźnik Kraków Airport – Ryanair -proponuje loty do Szczecina i Gdańska. Zaś z LOTem możemy odwiedzić Mazury (Olsztyn), Bydgoszcz, Gdańsk i Warszawę. Coraz więcej linii powraca do Krakowa. W ostatnich miesiącach Austrian Airlines wznowił loty do Wiednia, a SWISS do Zurichu. Ponownie też polecimy do Stuttgartu z linią Eurowings. Końcem czerwca wznawiają operacje: Aegean Airlines, Norwegian i Transavia.

Do Splitu z Wizzair

Od 11 czerwca #PROSTOzKRAKOWA  dzięki połączeniu linii Wizz Air można polecieć dwa razy w tygodniu do chorwackiego Splitu. Wraz z inauguracją tego połączenia bazowy przewoźnik Kraków Airport rozpoczyna serię wakacyjnych lotów z Krakowa.

 „Split i Kraków to dwa miasta o niezwykłej atmosferze , w których turyści znajdują wszystko co najlepsze , fascynujące zabytki, wyjątkowe  lokalne potrawy i zgiełk tętniącej życiem metropolii-powiedział Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport. Cieszymy się, że to połączenie wpłynie pozytywnie na dalszy rozwój gospodarczych kontaktów miedzy naszymi regionami.”

Witamy Korfu z linią Ryanair

Od 17 czerwca pasażerowie krakowskiego lotniska mogą podróżować na Korfu z linią lotniczą Ryanair. Inauguracja połączenia CFU – KRK – CFU to symboliczne rozpoczęcie serii wakacyjnych lotów przez bazowego przewoźnika Kraków Airport.
W sezonie Lato 2021, Ryanair zbazuje w Krakowie 8 samolotów i zaoferuje 70 tras, w tym trzy nowe – na Korfu, Santorini oraz do Billund – ale także wiele innych wakacyjnych połączeń m.in. do: Alicante, Bari, Burgas, Podgoricy czy Zadaru. Ryanair będzie wykonywał z Krakowa w sezonie letnim (czyli do końca października) ponad 210 lotów tygodniowo. Pasażerowie mogą zarezerwować loty zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych, w najniższych cenach i z opcją zero złotych za zmianę rezerwacji.

Bydgoszcz i Tirana z LOTem