Lato 2023 to dla naszego lotniska niezwykle istotne osiągniecia w budowie oferty połączeń lotniczych. W dwóch aspektach. Przede wszystkim odbudowaliśmy mapę połączeń  sprzed pandemii. Ponadto przyjęta strategia rozwoju siatki połączeń Kraków Airport, uwzględniając ciągle zmieniające się otoczenie i oczekiwania klientów, pozwoliła nam na wejście na nieobsługiwane do tej pory rynki.
W  gronie 23 linii lotniczych operujących z krakowskiego lotniska wakacje pojawili się  nowi przewoźnicy: Turkish Airlines, Sun Express, Air Dolomiti, Air Serbia, Pegasus Airlines.

Duża popularnością wśród pasażerów cieszyły się połączenia do USA dzięki PLL LOT do Nowego Jorku i Chicago. Pasażerowie mogli  udać się na wypoczynek do słonecznej Turcji, Włoch, Hiszpanii czy Czarnogóry. Wśród najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych były: Antalya, Rodos, Malaga, Warn, Zadar, Dubaj, Nicea, Malta, Katania.

W wakacje oferujemy  ponad 150 regularnych połączeń, w tym 7 krajowych, w większości oferowanych przez PLL LOT. Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra mają dzisiaj wygodne i szybkie połączenie z Krakowem i Małopolską. Jednym z impulsów do tak rozbudowanej krajowej siatki połączeń  były niewątpliwie Igrzyska Europejskie 2023, których gospodarzem jest Miasto Kraków oraz Region Małopolska.

Kraków Airport zawsze wspiera i dołącza się do działań promujących Kraków i Małopolskę ,w tym do kampanii  Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Urzędu Miasta  Krakowa w ramach projektu „Małopolska – cel podróży”.

Prowadziliśmy także  wspólne kampanie z liniami lotniczymi zapraszających podróżnych do odwiedzenia  naszego miasta i regionu.

We wrześniu z usług Kraków Airport skorzystało 884 381 pasażerów, czyli o 9 % więcej w stosunku do września 2019 r. i o 23% więcej w stosunku do września 2022 r.
Łącznie od początku roku krakowskie lotnisko obsłużyło 7 087 505 pasażerów.