Przed nami kolejny rok wyzwań związany z sytuacją międzynarodową. To dopiero początek roku, ale już wraz z przewoźnikami pracujemy nad mapą letniej siatki połączeń #PROSTOzKRAKOWA. – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

„Koncentrujemy się również na zadaniach inwestycyjnych ujętych w Planie Generalnym lotniska, istotnego elementu infrastrukturalnego sieci transportowej kraju, jak i regionu. Niezwykle istotna jest zatem ich realizacja w zakładanym czasie oraz współpraca krakowskiego lotniska z samorządami Krakowa i Małopolski, branżą turystyczną, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na wzmocnienie gospodarki tej części Polski. W czerwcu tego roku odbędzie się także największa impreza sportowa w Europie czyli Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, do Kraków Airport przybędą sportowcy i kibice z wielu krajów. To znakomita okazja na szeroką promocję Krakowa i Małopolski jako gospodarzy tego wydarzenia, ale także Polski na arenie międzynarodowej.” – mówił podczas konferencji Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Nowe połączenia w Kraków Airport

Od sezonu letniego 2023 roku Wizz Air uruchomi nowe połączenie #PROSTOzKRAKOWA do Lyonu, w nadchodzącym sezonie letnim będziemy mogli również korzystać z połączenia do Malagii. Ryanair – nasz kolejny bazowy przewoźnik – proponuje połączenia do Belfastu, Memmingen, Lourdes, Perugi, Warny, kolejnych oczekiwanych przez pasażerów miast Europy. W sezonie letnim Air Serbia zacznie operować #PROSTOzKRAKOWA na trasie do Belgradu. Bezpośrednie rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu.
Cały czas trwają rozmowy handlowe z obecnie już funkcjonującymi na krakowskim lotnisku oraz kolejnymi przewoźnikami, mamy zatem nadzieję, że będziemy mogli przekazać naszym pasażerom kolejne dobre wieści.

Prognoza ruchu pasażerskiego 2023

Analiza danych uwzględniająca przesłanki, w tym sytuację geopolityczną, ekonomiczną, aspekty środowiskowe, a co za tym idzie stabilność oferty, przewiduje iż ruch pasażerski w Kraków Airport na koniec 2023 roku może osiągnąć poziom 7,3 mln pasażerów. Wierzymy, że liczby te mogą wzrosnąć przy korzystnych czynnikach wpływających na poziom ruchu pasażerskiego na całym świecie.