Od dzisiaj pasażerowie Kraków Airport mogą korzystać z dwóch punktów testowych w kierunku COVID-19 – punktu Centrum Medycznego iMed24 oraz Centrum Badań DNA.

Oba punkty zlokalizowane są na parkingu terenowym przed terminalem i są dostępne dla wszystkich pasażerów, niezależnie od kierunku podróży #PROSTOzKRAKOWA. Godziny otwarcia punktów dostosowane są do rozkładu lotów, tj. testy można wykonać co najmniej 4 godziny przed pierwszym lotem, aż do ostatniego lotu danego dnia.

Poza  wykonywanym dotychczas testem antygenowym, w punktach można wykonać również test RT-PCR oraz RT-LAMP. Pasażerowie oraz wszystkie inne osoby chcące skorzystać z usług diagnostycznych w kierunku COVID-19, są zachęcane do rejestracji on-line i po dokonaniu rejestracji oraz wybraniu odpowiedniej godziny pobrania wymazu, mogą bezpośrednio zgłosić się do punktu wymazowego na parkingu P2. Wynik testu zostanie wysłany drogą mailową lub na życzenie pasażera może być odebrany w punkcie odbioru. Oczywiście istnieje również możliwość wykonania testu bez wcześniejszej rejestracji.  

 

Pasażerów wylatujących z Kraków Airport chcących wykonać test COVID-19, prosimy o przybycie na lotnisko 4h przed planowaną godziną odlotu.

 

Więcej informacji dotyczących testów Covid-19 w Kraków Airport jest dostępnych na stronie lotniska.