1 maja Turkish Airlines oraz Kraków Airport otwarli nowe połączenie z  Stambułu do Krakowa. Samolot został  uroczyście powitany salutem wodnym i tradycyjnym przecięciem wstęgi na płycie lotniska.

„W sezonie Lato 2023 – pierwszy raz w historii krakowskiego lotniska – oferowana jest trasa z Krakowa do Stambułu. 27 kwietnia otwarte zostało połączenie oferowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, a dzisiaj przecięliśmy wstęgę na pierwszym rejsie  IST – KRK – IST realizowanym przez Turkish Airlines”. – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. „Turkish Airlines wielokrotnie wyrażał zainteresowanie lataniem do Kraków Airport. Kraków, Małopolska to największy jak dotąd bezpośrednio nieobsługiwany rynek w tej części Europy. Kraków i region to bardzo ważny punkt biznesowy Europy i Świata, a o sile turystycznej Krakowa, jako marki znanej i rozpoznawalnej na całym świecie, nikogo w Polsce nie trzeba przekonywać.

Turecki flagowy przewoźnik będzie obsługiwał rejsy do Krakowa samolotami wąskokadłubowymi trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Bilety na bezpośrednie rejsy Turkish Airlines ze Stambułu do Krakowa i z powrotem można kupić w cenach od 255 USD (podatki wliczone w cenę).

Jako przewoźnik, który dociera do większej liczby krajów niż jakakolwiek inna linia lotnicze na świecie, Turkish Airlines wraz z portem w Krakowie zwiększa obsługiwaną liczbę destynacji do 343, oferując swoim pasażerom nieograniczone możliwości połączeń do praktycznie wszystkich miejsc na świecie, przy równoczesnej gwarancji stałej wysokiej jakości usług we wszystkich miejscach globu.

W inauguracji wzięli udział wyjątkowi goście Cengiz Kamil FIRAT, Ambasador Turcji w Polsce, Łukasz Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Levent KONUKÇU – CITO, Chief Investment & Tech. Officer Turkish Airlines oraz Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Wśród gości Kraków Airport byli także: Anna Korfel-Jasińska, wiceprezydent Miasta Krakowa oraz Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.