1 kwietnia wraz z PLL LOT odbyła się inauguracja nowego połączenia #PROSTOzKRAKOWA – Bukareszt. Przed odlotem miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi, a na pasażerów pierwszego rejsu KRK-OTP czekał tort i małe upominki. Ponadto, linie LOT wyróżniły szczęśliwą pasażerkę, która otrzymała voucher na lot do Dubrownika. Połączenie do stolicy Rumunii dostępne jest dla pasażerów trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Będzie obsługiwane co najmniej do końca sezonu Lato 2019. Natomiast 25 kwietnia odlecieli pierwsi pasażerowie na Mazury. Połączenie Kraków – Olsztyn Mazury również obsługiwane przez PLL LOT.
fot. Łukasz Stawiarz
fot. Łukasz Stawiarz

Natomiast 4 kwietnia po południu w Kraków Airport pojawił się pierwszy samolot linii Wizz Air, który przyleciał do Krakowa z Londynu-Luton. Airbus A321 został powitany na płycie lotniska tradycyjnym salutem wodnym, a po uroczystym przecięciu wstęgi załoga rejsu otrzymała okolicznościowy tort. Już na początku maja WizzAir oficjalnie otworzy swoją bazę w Kraków Airport. Jeszcze w sezonie Lato 2019 pasażerowie będą mogli skorzystać z 18 połączeń #PROSTOzKRAKOWA węgierskiego przewoźnika.

Symboliczna inauguracja nowych połączeń linii Ryanair na sezon Lato 2019 odbyła się 8 kwietnia na rejsie do Bordeaux. Na pasażerów czekały przekąski oraz zaproszenie do wzięcia udziału w naszej kampanii #KRKtravelchallenge. Od kwietnia nasz bazowy przewoźnik operuje do Bordeaux, Berlina-Tegel, Katanii, Kopenhagi, Hamburga, Szczecina, Bari, Rimini, Zadaru oraz Salonik.