Nowa trasa z Krakowa do Bydgoszczy obsługiwana przez P.L.L. LOT oferowana będzie od 18 czerwca, dwa razy w tygodniu, w piątki i niedzielę.

„Cieszę się, iż do wakacyjnych połączeń z Krakowa oferowanych przez LOT dołączyła Bydgoszcz, często przez turystów nazywana polskim Amsterdamem. To świetny pomysł  zarówno na weekend, jak i dłuższy urlop. Bydgoszcz to jedno z 10 polskich miast, którego nie zabrakło w rankingu magazynu podróżniczego Travelist. Zapraszam również mieszkańców Bydgoszczy na krakowskie lotnisko oraz  do odkrywania piękna Krakowa i uroków naszego regionu.” – powiedział Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.
Bydgoszcz, stolica Kujaw, to ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. Mówi się, że najpiękniej wygląda z perspektywy wody.Oryginalne nabrzeże od strony rzek i kanałów, Wyspa Młyńska to niewątpliwe atrakcje miasta. Płynąc tramwajem wodnym lub kajakiem po rzece Brdzie w centrum miasta, można podziwiać takie obiekty jak Opera Nova, Katedra Bydgoska, nowoczesna Przystań i wiele innych. Bydgoszcz należy też do miast o największej liczbie parków w Polsce, w północnej części miasta znajduje się największy park miejski w Polsce – Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” – o powierzchni 830 ha. To miasto otoczone ze wszystkich stron lasami.
W 2020 roku miasto znalazło się w prestiżowym gronie 10 najmodniejszych miejsc do odwiedzenia w Europie. Konkurs European Best Destinations organizowany jest od 2009 roku w celu promocji turystyki i kultury w Europie. Natomiast w rankingu “TOP 10 na 2021 – to trzeba zobaczyć” Bydgoszcz uplasowała się zaraz za Paryżem i tuż przed Rzymem.