Ścieżka pasażera

W celu łatwiejszej orientacji na lotnisku zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej aplikacji Kraków Airport, która ma możliwość wskazania drogi z miejsca gdzie się znajdujemy (na terenie lotniska) do punktu, w którym chcielibyśmy się znaleźć.

 

Odprawa biletowo bagażowa - check-in:

 • Przed odlotem z Kraków Airport należy zgłosić się do dedykowanego dla danego rejsu stanowiska w celu odebrania karty pokładowej, która jest upoważnieniem do dalszej podróży oraz rejestracji bagażu głównego.
 • Pasażerowie podróżujący linią Ryanair lub WizzAir mogą nadać bagaż 6 godzin przed planową godziną wylotu przy samoobsługowym stanowisku o numerze od 9 do 18. 
 • W strefie stanowisk odpraw znajduje się także punkt Informacji lotniskowej. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań by odpowiedzieć na państwa pytania dotyczące podróży czy też wszelkich usług i udogodnień w terminalu.

Istotna informacja

Pasażerowie, którzy dokonali odprawy online, oraz podróżują tylko z bagażem podręcznym mogą udać się bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa.

Kontrola bezpieczeństwa:

 • Dla wygody podróżujących przed Kontrolą Bezpieczeństwa umieszczony został wyświetlacz, który informuje jakie jest nasilenie ruchu do Kontroli Bezpieczeństwa. Aby bez problemu przejść przez kontrolę należy stawić się tam odpowiednio wcześnie. By zminimalizować czas potrzebny na przejście kontroli bezpieczeństwa, należy odpowiednio się do niej przygotować – więcej informacji na temat kontroli bezpieczeństwa.

Kontrola graniczna (dot. lotów poza strefę Schengen):

 • Kontrola graniczna to miejsce, gdzie sprawdzane są nasze dokumenty uprawniające do podróży do danego kraju znajdującego się poza strefą Schengen. Przygotowując się do takiej kontroli pamiętajmy, aby mieć wszystkie dokumenty (np. dowód osobisty, paszport) w zasięgu ręki, tak by kontrola przebiegła sprawnie.

Wyjścia do samolotów -  gate:

 • Na lotnisku znajduje się 18 wyjść którymi możemy dostać się do samolotu. 
 • O tym z którego wyjścia będzie obsługiwany dany rejs oraz o której godzinie należy się stawić  - można dowiedzieć się przy punkcie odprawy biletowo-bagażowej, w punkcie informacji lotniskowej, na ekranach znajdujących się w budynku terminalu za kontrolą bezpieczeństwa oraz z aplikacji Kraków Airport. 
 • By usprawnić proces wyjścia do samolotu, prosimy o przygotowanie karty pokładowej oraz dokumentu tożsamości na stronie ze zdjęciem.

Przylot do Kraków Airport:

 • Przylatując do Kraków Airport, do budynku terminalu dostaniesz się za pomocą rękawa, autobusów lub pieszo. Pasażerowie przylatujący z krajów znajdujących się poza strefą Schengen kierowani są do punktu kontroli dokumentów. 
 • Przylatując z krajów Strefy Schengen oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego wchodzimy bezpośrednio do hali odbioru bagażu.

 • Ekrany znajdujące się w hali odbioru bagażu wskażą numer karuzeli na której pojawią się bagaże z konkretnego rejsu.

 • Wszystkie bagaże ponadwymiarowe takie jak: wózki dziecięce, narty itp., jak również zwierzęta, można odebrać w punkcie bagażu ponadwymiarowego, który znajduje się przy Biurach Bagażu Zagubionego.

Istotna informacja

Pamiętajmy, aby mieć przygotowane w zasięgu ręki wszystkie dokumenty (np. dowód osobisty, paszport), tak aby kontrola dokumentów po przylocie z krajów będących poza strefą schengen przebiegła sprawnie.

Transfer:

 • Transfer w Kraków Airport  możliwy jest tylko dla pasażerów przylatujących ze strefy Schengen oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, posiadających kartę pokładową i tylko bagaż podręczny (lub bagaż rejestrowany nadany do miejsca docelowego) i przesiadających się na dowolny odlot.
 • Pasażerowie, którzy w Kraków Airport mają przesiadkę na następny rejs zaraz po wejściu do budynku terminalu powinni podążać za oznakowaniem „Transfer”.
 • Przed przejściem do strefy odlotów upewnij się, że posiadasz kartę pokładową na następny lot.
   

Istotna Informacja

Do odwołania zawieszone zostało funkcjonowanie ścieżki transferowej dla pasażerów lotów krajowych i osób przylatujących z krajów strefy Schengen w związku z wprowadzonymi nowymi zasadami wjazdu do Polski.