Campy
Centrum Edukacji Lotniczej
Zarezerwuj usługę

Program Campów

„Ramowy harmonogram dnia”

 • 7:00-8:00 Zajęcia świetlicowe
 • 8:00-8:30 Poranna rozgrzewka
 • 8:30-8:45 Śniadanie
 • 8:45-12:00 I blok zajęć
 • 12:00-12:30 Obiad
 • 12:30-14:45 II blok zajęć
 • 14:45-15:15 Podsumowanie dnia
 • 15:15-15:30 Podwieczorek
 • 15:30-16:30 Zajęcia świetlicowe

Półkolonie – lato 2024

 • W 5 dni dookoła świata*

  Czy w 5 dni można odwiedzić wszystkie kontynenty? Ależ oczywiście! Połącz swoje siły z ekipą podróżników i wyrusz w szaloną podróż po najbardziej odległych zakątkach świata. Która ekipa doleci na miejsce jako pierwsza? To dopiero się okaże!

  Nasza wycieczka będzie pełna ciekawych zabaw, przygód i atrakcji, które pozwolą poznać kulturę rozmaitych krain. Wspólnie dowiemy się także, jak przygotować podróż, by ta była bezpieczna, komfortowa i na długo zapisała się w pamięci.

  Poszukuj z nami skarbów i odkrywaj tajemnice odległych kultur! Nasze campowe doświadczenie sprawi, że Wasze dzieci nie tylko świetnie się zabawią, ale także nauczą się wielu nowych rzeczy i rozwiną swoje zainteresowania.

  Półkolonie to przede wszystkim czas odpoczynku i zabawy więc wszystkie zajęcia nastawione są na aktywne spędzanie czasu w gronie rówieśników umożliwiające rozwój umiejętności uczestników.

  * Temat realizowany wcześniej podczas campów w 2021 roku.

 • Zostań dziennikarzem "Lotniczego kuriera"!

  Czas start! Chwyćcie za długopisy, aparaty i stańcie się dociekliwymi dziennikarzami! Macie tylko 5 dni, by przygotować nowy numer „Lotniczego kuriera”. Wspólnie poznamy lotniskowe tajemnice, najważniejsze zasady związane z lataniem i dowiemy się, kto pracuje na lotnisku.

  Miejcie oczy dookoła głowy, by nie umknął Wam żaden szczegół. Razem damy radę i wypuścimy świat nowy numer naszego tygodnika!

Półkolonie – zima 2024

 • Maszyny latające!

  Zapraszamy wszystkich chętnych do fascynującego świata maszyn latających!

  Podczas Zimowych Campów CEL 2024 każdy uczestnik zostanie mianowany młodym konstruktorem. Pracując pod okiem doświadczonego mistrza warsztatu stworzy konstrukcje samolotów, balonów, helikopterów, szybowców, latawców oraz innych podniebnych latających maszyn. Wspólnie oddamy się kreatywności, a także poznamy historię, fizykę oraz przeznaczenie maszyn latających.

  Czekamy na Was, aby wspólnie podjąć to wyzwanie i starać się o tytuł młodego mistrza warsztatu. Kto wie… może uda się odlecieć! :)

  Do zobaczenia w CEL!

Półkolonie – lato 2023

 • KU KRAŃCOM WSZECHŚWIATA

  Zabierzemy Cię w niezapomnianą podróż po galaktyce! Z nami dowiesz się ile mamy planet i jak wygląda życie na stacji kosmicznej. Wspólnie rozszyfrujemy co oznacza ułożenie gwiazd na niebie. Sprawdzimy, czy można zamknąć kosmos w słoiku.

  Podczas tygodniowych aktywności towarzyszyć nam będzie – nasz znakomity gość Mikołaj Kopernik.

  Rozpal w sobie zapał do astronomii w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Czekamy na Ciebie! Zapewnimy mnóstwo śmiechu, radości i rozmaitych atrakcji! A jakich? Nie zdradzimy nic więcej! Jeśli jesteś ciekawy  -  nie zwlekaj, weź udział w galaktycznym letnim campie i przekonaj się sam! 😊

   

  Do zobaczenia na campie  - "KU KRAŃCOM WSZECHŚWIATA"!

  Zapisy tutaj!

 • Dookoła świata śladami Tomka

  Gdzie rośnie pieprz? Kto żyje w tipi? Czy sny mogą być prawdziwe? Na wszystkie te pytania uzyskacie odpowiedzi podczas wspólnej przygody w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport!  Wspólnie odwiedzimy Amerykę Północną, Amerykę Południową, Azję, Afrykę i Australię. Podczas dobrej zabawy i zdobywania wiedzy o zwyczajach, mieszkańcach, faunie i florze odwiedzanych kontynentów towarzyszyć Wam będzie Tomek Wilmowski, bohater książek Alfreda Szklarskiego.

  Nie pozostaje już nic innego jak spakować bagaż i wyruszyć w podróż ku dobrej zabawie! Do zobaczenia!

  Do zobaczenia na campie "Dookoła świata śladami Tomka"!

  Zapisy tutaj!

Półkolonie zima - 2023

 • Żywioły

  Jeżeli chcielibyście przeżyć niesamowitą przygodę, a przy okazji dowiedzieć się, jakie żywioły rządzą światem – zapraszamy na nasze zimowe Campy!

  Żywioły znane były już od starożytności. Ludzie już od najstarszych czasów wymieniali cztery, a czasami pięć, żywiołów, które wzajemnie się przenikały i uzupełniały. Fascynację nimi możemy obserwować nie tylko w odkryciach naukowych, takich jak fizyka czy chemia, ale także w wielu dziedzinach sztuki jak malarstwo czy poezja. Podobno niektóre z żywiołów decydowały nawet o wynikach bitew oraz o biegu historii. Jeżeli chcecie zgłębić niesamowity i tajemniczy świat żywiołów – nie może Was zabraknąć na naszych Campach!

  Podczas niesamowitego tygodnia, wypełnionego dobrą zabawą, dowiesz się ile tak naprawdę jest żywiołów, jak postrzegano je od najstarszych czasów i do czego służyły ludziom, a także czy są one niebezpieczne lub w jaki sposób możemy je wykorzystać w życiu (nie tylko) codziennym. Postaramy się rozwikłać wiele pasjonujących zagadek oraz poznać odpowiedzi na intrygujące pytania, jak np.: to czy można malować na wodzie?

  W trakcie Campów będziemy wspólnie poznawać ciekawe fakty z życia nauki i otaczającego nas świata. Każdy z Campowiczów będzie realizować specjalne zadanie i stopniowo odkrywać wszystkie tajemnice. Więcej szczegółów zdradzić nie możemy, wszystkiego dowiecie się na miejscu w naszych wyjątkowych CELowych przestrzeniach.

  Do zobaczenia w CEL-u!

Półkolonie - lato 2022

 • Eureka!

  Koło, pierwszy samolot, maszyna parowa… Chcesz poznać wynalazki, które zmieniły bieg historii ludzkości? Razem z nami, w CEL, poznasz wynalazców i ich niezwykłe odkrycia, które miały wpływ na nasze życie aż po dzień dzisiejszy: Archimedes, Leonardo da Vinci, Galileusz, Karol Darwin, Albert Einstein, Thomas Edison czy Maria Skłodowska- Curie – m.in. to dzięki ich uporowi i dociekliwości powstały nowe teorie czy przedmioty, które do dziś czynią nasze życie łatwiejszym.

   

  Czy to znaczy, że dziś już wynalazcy nie istnieją? Absolutnie nie! Dzisiaj świat rozwija się jeszcze bardziej dynamicznie. Każdego dnia powstaje coś nowego. Wiecie, że pierwsze samochody nie miały np. wycieraczek? A im więcej wynalazków, tym więcej pytań, problemów, zagadek… Jeszcze nie udało nam się zwiedzić kosmosu. Wycieczka na dno Rowu Mariańskiego udała się tylko 3 osobom (dla porównania, na Księżycu było ich podobno 12!). Nie istnieje jeszcze skuteczne lekarstwo na raka. Ba, nie umiemy sobie nawet poradzić z korkami ulicznymi!

   

  Jeśli chcecie sami poznać zjawiska pozwalające tworzyć nowe wynalazki i wykonać ciekawe eksperymenty zapraszamy na półkolonie w CEL.

   

 • Na szlaku

  Na szlaku

   

  „Kraina wygasłych wulkanów? Krzywy las? Geograficzny środek Europy? Góry typu alpejskiego? Kraina tysiąca jezior? Chatka Puchatka? Tak, te wszystkie miejsca znajdują się w Polsce!

  Dlaczego słońce wschodzi i zachodzi o różnej porze, skoro w Polsce wszędzie mamy ten sam czas? Co to jest UNESCO? Dlaczego zakłada się parki narodowe oraz rezerwaty? Gdzie znajduje się najniżej położony punkt Polski?
  Weź udział w 5-dniowej szalonej przygodzie i poznaj odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań!

   

  Poprzez wirtualną podróż po Polsce uczestnicy będą poznawać ciekawostki z zakresu turystyki, geografii, kultury oraz historii. Półkolonia to przede wszystkim świetna zabawa, więc wiedza zostanie przedstawiona w atrakcyjny sposób poprzez gry i zabawy.

   

  Zapraszamy do wzięcia udziału w tej odlotowej, krajoznawczej przygodzie!

   

Półkolonie - zima 2022

 • Wehikuł czasu

  Od kiedy ludzkość interesuje się lataniem? Kiedy latanie miało swoje początki? Wraz z grupą badaczy odnajdź odpowiedzi na te i inne pytania, jednocześnie świetnie się bawiąc!

  "Wehikuł czasu" pozwoli uczestnikom na poznanie lotnictwa od najdalszych czasów do aktualnych, jak również najbliższych planów. Nie zabraknie wiedzy z zakresu lotnictwa, kosmosu czy fizyki. Zastanawiacie się co i dlaczego lata nam nad głowami? Bądźcie z nami już w styczniu w czasie ferii zimowych! W czasie zabaw, konkursów i eksperymentów spędzimy razem 5 cudownych dni!

Półkolonie - lato 2021

 • W 5 dni dookoła świata!

  Czy w 5 dni można odwiedzić wszystkie kontynenty? Ależ oczywiście! Połącz swoje siły z ekipą podróżników i wyrusz w szaloną podróż po najbardziej odległych zakątkach świata. Która ekipa doleci na miejsce jako pierwsza? To się dopiero okaże!

  Podczas zajęć uczestnicy poznają elementy kultury danych krajów (m.in. flagi, hymny, potrawy, zwyczaje, zabytki, języki), poruszą tematy z dziedziny geografii (m.in. położenie geograficzne, strefy czasowe, klimat) oraz dowiedzą się jak prawidłowo przygotować swoją podróż (m.in. procedury lotniskowe, ścieżka pasażera). Półkolonia to oczywiście przede wszystkim czas odpoczynku i zabawy więc wszystkie zajęcia nastawione są na aktywne spędzanie czasu w gronie rówieśników umożliwiające rozwój umiejętności uczestników.  

 • Czy leci z nami pilot?

  Poczuj się jak prawdziwy detektyw i rozwiąż lotniczą zagadkę. Pamiętaj, że zanim odkryjesz gdzie zaginął pilot będziesz musiał poznać procedury, zawody i infrastrukturę lotniskową! Dołącz do agencji i daj się ponieść wiedzy!

  Zajęcia nastawione są na rozwój logicznego myślenia  (m.in. metoda dedukcji, metoda indukcji), nauczanie przez eksperymentowanie, stymulowanie kreatywności i twórczego myślenia  uczestników, poruszanie tematyki związanej z zakresem lotnictwa (m.in. rodzaje statków powietrznych, infrastruktura lotniskowa, zawody lotniskowe).

 • Akademia Lotnicza

  Jesteś pasjonatem lotnictwa? Myślisz o pracy na lotnisku, ale nie wiesz jakie masz możliwości? Szukasz swojej własnej ścieżki kariery? Akademia to wydarzenie właśnie dla Ciebie! Sprawdzony program zajęć, z którego do tej pory korzystali tylko uczniowie szkół branżowych, już teraz dostępny dla wszystkich. Zajęcia poruszają najważniejsze aspekty dotyczące m. in. zagadnień matematycznych i fizycznych związanych z lataniem, wyposażenie lotnisk, obsługi pasażerów, obsługi samolotu oraz służb pracujących na terenie portu lotniczego.

 • Akademia Turystyczna

  Uwielbiasz podróże? Chcesz dowiedzieć się jak zaplanować własną wyprawę? Zastanawiasz się czy praca na lotnisku to Twoja przyszłość? A może rozważasz organizowanie wycieczek? Nie wahaj się i zgłoś się na Akademię! Program zajęć będzie dotyczył wszystkich aspektów podróży (nie tylko) lotniczych. W trakcie Akademii uczestnicy poznają m.in.: szczegóły procedur lotniskowych, wymagania i procedury związane z przekraczaniem granic, budowę terminala pasażerskieg, zawody wykonywane na terenie lotniska oraz zasady planowania wyjazdu.