• Zobacz animację promującą platformę JobInAir

  Luty 2024
  Odwiedź unikatową platformę zawodoznawczą, dzięki której poznasz wymagania formalne, pożądane kompetencje i obowiązki dla 70 zawodów występujących w lotnictwie!
  Platformę przygotowaliśmy nie tylko z myślą o uczniach, ale i o nauczycielach i doradcach zawodowych. Na stronie dostępne są bezpłatne scenariusze zajęć i lista polecanych materiałów edukacyjnych.
   
  JobInAir – Twoje drzwi do kariery w branży lotniczej!
   
  ✔️ Platforma powstała w ramach realizacji projektu “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”, który korzysta z dofinansowania o wartości 176 182,67 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
   
 • Za nami konferencja Jobinair – rozwiń skrzydła swojej kariery!

  Luty 2024

  Kilkaset osób z każdego zakątka Polski oglądało dziś transmisję konferencji Jobinair – rozwiń skrzydła swojej kariery! 💪💙
  Stacjonarnie gościliśmy 50 uczestników! Wśród nich znaleźli się nie tylko pracownicy Krakow Airport, ale też przedstawiciele między innymi: agentów handlingowych, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, LOT Polish Airlines, Straż Graniczna i Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

  🔷 Podczas czterogodzinnego spotkania, wspólnie z partnerami projektu VirtuAir Reality, zaprezentowaliśmy innowacyjną platformę zawodoznawczą JobInAir, a także omówiliśmy wyzwania branży i nowatorskie metody edukacji w zakresie lotnictwa.
  Dziękujemy za Waszą obecność, a tych, którzy nie mogli być z nami zachęcamy do obejrzenia zapisu transmisji:
  👉 https://www.youtube.com/watch?v=hrZUROoEnWQ

  ✔️ Projekt “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska” korzysta z dofinansowania o wartości 176 182,67 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

 • Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji JobInAir – rozwiń skrzydła swojej kariery!

  Luty 2024

  Wszystkich Nauczycieli i Uczniów zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji JobInAir – rozwiń skrzydła swojej kariery!
  Podczas czterogodzinnego spotkania:
  🔹 zaprezentujemy platformę zawodoznawczą obejmującą 70 zawodów lotniczych oraz wirtualne awatary przykładowych stanowisk operacyjnych,
  🔹 przedstawimy nowatorskie metody w zakresie doradztwa zawodowego,
  🔹 razem z partnerami projektu, tj. Fundacją Instytut Rozwoju Edukacji i Przedsiębiorczości, Simprosoft, Isavia, zgłębimy tematykę przyszłości lotnictwa.


  Aby zgłosić swój udział należy uzupełnić następujący formularz
  👉 https://forms.gle/xciVkosEHVS5fZoU7
  Prosimy o dokładnie wpisanie danych, gdyż będą one widniały na certyfikacie potwierdzającym udział w konferencji.
  ℹ️ Link do transmisji prześlemy bezpośrednio przed wydarzeniem na podany podczas rejestracji e-mail.


  ✔️ Projekt “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska” korzysta z dofinansowania o wartości 176 182,67 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

 • Kolejne zajęcia zawodoznawcze dla laureatów konkursu!

  Luty 2024

  Jesteśmy pewni, że wśród nich są osoby, które za kilka lat staną się częścią branży lotniczej! ✈️💙 Trwają zajęcia zawodoznawcze, w których uczestniczą laureaci naszego konkursu na najciekawsze safety-demo!


  Uczniowie Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie i Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach poznają najważniejsze lotniskowe zawody, standardy obsługi klienta, a nawet uczą się planowania trasy lotu!


  ✔️ Zajęcia odbywają się w ramach projektu “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”, który korzysta z dofinansowania o wartości 176 182,67 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

 • Zajęcia zawodoznawcze dla laureatów konkursu!

  Styczeń 2024

  Wykazali się kreatywnością i profesjonalizmem, a to nie umknęło uwadze naszego jury! Zdobywcy wyróżnienia specjalnego w naszym konkursie, uczniowie Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, odbyli zajęcia zawodoznawcze w CEL!


  🔹 Wspólnie omówiliśmy lotniskowe ścieżki kariery, procedury, standardy obsługi podróżnych, a także zwiedziliśmy ogólnodostępną część terminala Krakow Airport.


  Trzymamy kciuki, by lotnictwo pozostało Waszą pasją i wkrótce zamieniło się w wymarzone miejsce pracy! 💙


  ✔ Zajęcia odbyły się w ramach projektu “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”, który korzysta z dofinansowania o wartości 176 182,67 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

 • Rozpoczynamy konkurs, w którym do wygrania są bezpłatne zajęcia zawodoznawcze dla całej klasy!

  Styczeń 2023

  W ramach projektu “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”, który korzysta z dofinansowania o wartości 176 182,67 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG organizujemy konkurs, w którym do wygrania są bezpłatne zajęcia zawodoznawcze dla całej klasy!

  Czekamy na oryginalne, pomysłowe i merytoryczne nagrania, w których przedstawicie najważniejsze zasady bezpieczeństwa, obowiązujące na pokładach samolotów!
  ◼️ Na Wasze prace konkursowe czekamy do 18 stycznia.
  ◼️ Wyniki ogłosimy 19 stycznia.
  ◼️ Nagrodę będzie można zrealizować do 16.02.2024 r.
  Poznaj wymagania techniczne, merytoryczne, a także regulamin konkursu:
  bit.ly/3NPI3Tz

  Życzymy dobrej zabawy!

 • Stworzyliśmy unikatowe wydawnictwo edukacyjne, które przybliża świat profesji lotniskowych!

  Grudzień 2023
  W ramach realizacji projektu “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska” stworzyliśmy unikatowe wydawnictwo edukacyjne, które przybliża świat profesji lotniskowych!
  Każdego miesiąca odkryjecie z nami dwie profesje! Opisaliśmy nie tylko pracowników naszego lotniska, ale też pracę służb państwowych i najważniejszych użytkowników portu.
   
  Serdecznie dziękujemy wszystkim jednostkom i firmom, które otworzyły dla nas drzwi i wprowadziły w tajniki swojej działalności!
   
  Kalendarz powstał w ramach projektu “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”, który korzysta z dofinansowania o wartości 176 182,67 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
 • Odwiedź platformę zawodoznawczą prezentującą ponad 70 zawodów występujących w lotnictwie!

  Październik 2023

  Z przyjemnością prezentujemy pierwsze efekty prac nad platformą zawodoznawczą, która powstała w ramach projektu “VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”.

  Przybliżamy wszystkim zainteresowanym ponad 70 zawodów występujących w lotnictwie, w tym również na lotniskach. Co istotne, nie podajemy tylko nazwy zawodu, ale pokazujemy m.in. ścieżkę edukacyjną, wymagania formalne czy też kompetencje osobiste. Oprócz tego, na platformie przedstawiamy inspirujące ścieżki karier i przykłady edukacji nieformalnej. W niedługiej przyszłości pojawią się scenariusze zajęć zawodoznawczych dla nauczycieli.

  Platforma jest dostępna pod adresem jobinair.krakowairport.pl w wersji polskiej i angielskiej. Jednocześnie trwają pracę nad tłumaczeniem strony na język islandzki.

 • Spotkanie projektowe w Krakowie

  Czerwiec 2023

  Przez dwa czerwcowe dni CEL odwiedzili nasi partnerzy, w tym również goście z Isavii. Przez dwa, bardzo intensywne dni, odbyliśmy wiele spotkań i szkoleń, w tym między innymi spotkanie z Prezesem Zarządu czy Dyrektorem Pionu Handlowego, a także odbyliśmy kilka wyjść w różne przestrzenie lotniska. Pracownicy Isavii mieli doskonałą okazję, aby zapoznać się z tym jak funkcjonuje praca w Kraków Airport. Każdy z partnerów przedstawił dotychczasowe efekty swoich prac nad projektem i ustaliliśmy kolejne działania. Ich efekty zobaczycie już niedługo!

 • Pierwsze wdrożenie – zajęcia zawodoznawcze jednodniowe

  Maj 2023

  Jednym z efektów naszego projektu jest przygotowanie zajęć zawodoznawczych, oczywiście o tematyce lotniczej! Za nami pierwsze wdrożenie! Poprzez różne zadania, aktywności i prezentacje mogliśmy zapoznać naszych gości z wiedzą dotyczącą pracy na lotnisku.

  Zajęcia trwały 6 godzin i mieliśmy okazję poznać większość sfer pracy w porcie lotniczym. Kolejne wdrożenia już po wakacjach!

 • Małopolski Festiwal Zawodów Tauron Arena

  Kwiecień 2023

  W trakcie dwudniowego festiwalu zawodów, który odbył się w krakowskim Expo, nie mogło zabraknąć również zawodów lotniskowych! Zespół CEL zachęcał młodych ludzi do wkroczenia w pasjonujący świat lotnictwa, informując o realizowanym projekcie!  Szukajcie nas również na innych piknikach!

 • Lotniskowe Targi Zawodoznawcze – rozmowa z partnerami o projekcie

  Marzec 2023

  W trakcie Lotniskowych Targów Zawodoznawczych, organizowanych przez CEL, przedstawialiśmy specyfikę pracy lotniska: kto pracuje w porcie lotniczym i jakie są zadania poszczególnych działów i jednostek. Dzięki sześciogodzinnemu panelowi mieliśmy okazję poznać wiele sfer lotniska.

  W trakcie targów porozmawialiśmy również z naszymi partnerami. Chcecie wiedzieć, co słychać w projekcie? Zapraszamy do oglądnięcia!

 • Airside – Islandia – wywiad z Isavią

  Grudzień 2022

  Numer 4/2022 kwartalnika “Airside”, wydawanego przez Zespół CEL, poświęciliśmy Islandii. Nie mogło w nim zabraknąć wywiadu z naszymi islandzkimi partnerami i informacji o realizowanym wspólnie projekcie!  Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

 • Spotkanie projektowe na Islandii

  Maj 2022

  Odbyliśmy pierwsze spotkanie projektowe! Islandia zachwyca wszystkich widokami, ale nas zachwyciła także organizacją pracy na tamtejszych lotniskach. W trakcie spotkania udało się wymienić doświadczeniami oraz pomysłami na realizację projektu.

  Pracownicy Isavii zapoznali nas ze specyfiką pracy na islandzkich lotniskach z naciskiem na kompetencje, zadania i odpowiedzialności na  poszczególnych stanowiskach pracy oraz zasadami szkoleń personelu. Nie zabrakło również bardzo owocnych prac nad projektem – teraz przystępujemy do fazy koncepcyjnej!

 • VirtuAir Reality czas start!

  Luty 2022

  Startujemy! Podpisaliśmy umowy partnerskie i wraz ze wszystkimi partnerami rozpoczynamy niezwykłą przygodę!