Kupuj
na lotnisku

Zwrot VAT dla podróżnych

Usługa zwrotu podatku VAT jest dostępna w kantorze Intercharge przy stanowiskach check-in.

Kantor przy stanowiskach check-in jest otwarty w godzinach: 1:15-18:00


 

3 proste kroki dla bezpiecznego zwrotu podatku!
Jako turysta posiadający stałe miejsce zamieszkania poza obszarem Unii Europejskiej jesteś uprawniony do uzyskania zwrotu podatku VAT/GST za zakupy, które zabierasz ze sobą do domu.
Tak więc kupując w wielu najbardziej ekscytujących sklepach świata współpracujących z Global Blue Tax Free możesz oszczędzać pieniądze, by uczynić podróż bardziej opłacalną.

KROK PIERWSZY - SKLEP
Dokonaj zakupów w sklepie oznaczonym logo Global Blue Tax Free Shopping i poproś o formularz tax free.

KROK DRUGI - PIECZĄTKA
Pokaż zakupy, formularz z dołączonym paragonem oraz paszport na granicy w celu ostemplowania formularza tax free przez pracownika Urzędu Celno - Skarbowego. Musi to nastąpić najpóźniej w ostatnim dniu 3 miesiąca nastepującego po miesiącu dokonania zakupów.

KROK TRZECI - ZWROT PODATKU
Uzyskaj zwrot podatku w gotówce realizując formularz tax free w katorze wymiany walut Interchange znajdującym się na lotnisku lub w najbliższym Biurze Zwrotu Gotówki. Formularz Global Blue musi być zrealizowany najpóźniej 7 miesiący po miesiącu dokonania zakupów.

Stawki VAT/GST w naszym kraju wynoszą: 5% - 8% - 23%
Zapytaj sprzedawcę o dokładną stawkę VAT na towary, które zakupiłeś.
Kwota refundacji to VAT minuskoszty obsługi. Kwota ta wpisywana jest przez wystawcę dokumentu w odpowiednim miejscu na formularzu.


Minimalna kwota zakupów (łącznie z VAT/GST): 200 PLN

Pamiętaj!
Niedokładnie wypełniony formularz lub brak pieczatki Urzedu Celno - Skarbowego powodują, że zwrot podatku nie przysługuje.