Witajcie w wirtualnym świecie koordynacji, gdzie od sprawności operacyjnej zależy funkcjonowanie lotniska. Zostań koordynatorem ruchu lotniczego naziemnego i wejdź do gry!

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza!

Celem gry jest rozmieszczenie samolotów na odpowiednich miejscach postojowych oraz odblokowanie wszystkich ulepszeń lotniska. 

Instrukcja:

  1. Zapoznaj się z regułami obowiązującymi w danym dniu. Zgodnie z nimi będziesz przygotowywać miejsca postojowe samolotu na płycie lotniska. 
  2. U góry ekranu pojawiać się będą nowe zgłoszenia maszyn oczekujących na przydzielenia miejsca na płycie lotniska. Zwróć uwagę na malowanie samolotu, każda linia lotnicza ma inne. 
  3. Zdecyduj, czy obsługujesz odlot (obrazek samolotu na pasie startowym) czy przylot (obrazek samolotu w powietrzu). Zwróć uwagę na flagę kraju.
  4. Do odpowiedniego stanowiska (odloty/przyloty) przeciągnij wymagane akcje: podstawione schody, cysterna z paliwem, kontrola paszportowa czy też obsługa pokładu.
  5. Przeciągnij samolot na odpowiednie, przygotowane miejsce postojowe.
  6. Za prawidłowe obsłużenie samolotów dostaniesz punkty. Im więcej ich zdobędziesz, tym szybciej rozwiniesz swoje lotnisko oraz poznasz lotnicze ciekawostki.

Powodzenia!

WebGL builds are not supported on mobile devices.

Gra została zrealizowana w ramach projektu "SPINaj naukę", dofinansowanego z Programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki" Ministra Edukacji i Nauki