Specjalne potrzeby

Kobiety w ciąży

Podróż samolotem dla kobiet będących w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży nie podlega żadnym ograniczeniom, natomiast podróż w trzecim trymestrze może podlegać pewnym obostrzeniom.

Jeśli jesteś w ciąży, warto skonsultować się z lekarzem, czy nie ma przeciwwskazań do lotu samolotem dla Ciebie i Twojego dziecka. Następnie należy zapoznać się z przepisami danego przewoźnika dotyczącymi kobiet w ciąży zamierzających kupić bilet lotniczy. Wiele linii lotniczych wymaga okazania opinii lekarza prowadzącego o braku przeciwwskazań do podróży lotniczej. Niektóre linie odmawiają podróży samolotem kobietom w zaawansowanej ciąży. Szczegółowe informacje dotyczące podróżowania w trakcie trwania ciąży uzyskasz u swojego przewoźnika.

W ramach udogodnień m.in. dla kobiet w zaawansowanej ciąży oraz rodzin podróżujących z dziećmi do lat 2 utworzone zostało dodatkowe przejście do kontroli bezpieczeństwa o nazwie Special Service Line. Przejście pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa, a tym samym na zwiększenie komfortu pasażerów wymagających szczególnej opieki.