Znajdź odpowiedzi
na swoje pytania
 • Czy bagaż rejestrowany podlega limitom płynów?

  Nie, w bagażu rejestrowanym można umieścić opakowania z płynami bez limitu (np. 2l napój). Przewożąc większe ilości alkoholu, należy pamiętać jednak o wwozowych limitach celnych kraju, do którego podróżujemy. 

 • Czy każdą płynną rzecz należy umieść w plastikowym woreczku?

  Wszelkie płyny przewożone w bagażu podręcznym powinny zostać umieszczone w specjalnym woreczku strunowym przed kontrolą bezpieczeństwa. Wyjątkiem mogą być leki w płynie i maści lekarskie, które nie muszą być umieszczane w plastikowym woreczku. 

 • Czy mogę zabrać w podręcznym napoje i kosmetyki?

  Tak, ale ze względów bezpieczeństwa napoje i kosmetyki podlegają limitowi objętości opakowania do 100ml każdy. Wszelkie kremy, żele, lakiery do włosów, dezodoranty itp. również uważane są za rzeczy płynne i podlegają limitowi objętości opakowania do 100ml każdy. Wszystkie przewożone w bagażu podręcznym, poddawane kontroli bezpieczeństwa rzeczy płynne muszą mieścić się w jednym, plastikowym, przezroczystym i zamykanym woreczku o pojemności nieprzekraczającej 1 litra.

 • Czy w bagażu podręcznym mogę zabrać suchy prowiant?

  Tak, w bagażu podręcznym może znajdować się suchy prowiant. 

 • Czy w bagażu podręcznym można zabrać namiot i części samochodowe?

  W bagażu podręcznym możemy umieścić namiot, ale bez kołków. Części samochodowe radzimy umieścić w bagażu rejestrowanym, ponieważ ze względów bezpieczeństwa, mogą nie zostać dopuszczone do wniesienia na pokład samolotu w bagażu podręcznym. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z informacją lotniskową (24h) pod nr tel.: +48 12 295 5800 lub 801 055 000. 

 • Jaki jest limit objętościowy płynów w bagażu podręcznym?

  W ramach limitu, ze względów bezpieczeństwa pasażer może zabrać ze sobą w bagażu podręcznym poddawanym kontroli, płyny w opakowaniach o pojemności nieprzekraczającej 100ml każdy. Wszystkie przewożone w bagażu podręcznym rzeczy płynne muszą mieścić się w jednym, plastikowym, przezroczystym i zamykanym woreczku o pojemności nieprzekraczającej 1 litra.

 • Gdzie znajdują się stanowiska bag-drop dla linii Norwegian?

  Pasażerowie linii Ryanair, Wizz Air i PLL Lot mogą nadać bagaż 6 godzin przed planową godziną wylotu przy stanowiskach samoobsługowych o numerze od 13-18. Pozostali pasażerowie powinni zgłosić się do dedykowanego dla danego rejsu stanowiska w celu odebrania karty pokładowej i rejestracji bagażu głównego.

 • Zostawiłem telefon podczas kontroli bezpieczeństwa. Czy jest szansa, żeby to odzyskać?

  Tak, rzeczy pozostawione na terenie terminala przekazywane są do Biura Rzeczy Znalezionych. Kontakt z biurem możliwy jest poprzez formularz zamieszczony na stronie: Biuro rzeczy znalezionych

 • Zapomniałem wziąć plecak z samolotu. Jak mogę go odzyskać?

  W tym przypadku należy kontaktować się z Biurem Bagażu Zagubionego linii lotniczych, do którego trafiają wszystkie rzeczy pozostawione na pokładzie samolotu. Uwaga – jeśli lot odbywał się z Kraków Airport, to należy kontaktować się z biurem bagażu zagubionego na lotnisku docelowym.

Nie możesz znaleźć
odpowiedzi
na swoje pytania?

Skontaktuj się z nami