Znajdź odpowiedzi
na swoje pytania
 • Czy mogę przewieźć kotka w koszyku na pokładzie?

  Linie tradycyjne w większości oferują możliwość podróży małych zwierząt (do ok. 6-8kg) w kabinie pasażerskiej. Chęć przewozu małego zwierzęcia należy odpowiednio wcześniej zgłosić linii lotniczej, z którą Państwo podróżujecie, ponieważ liczba zwierząt podróżujących tym samym samolotem jest ograniczona.  Aby zasięgnąć dokładniejszych informacji, prosimy o kontakt z daną linią lotniczą lub informacją lotniskową (24h), pod nr tel.: +48 12 295 5800 oraz +48 801 055 000. 

 • Czy na lotnisku są kasy linii lotniczych i czy dana linia lotnicza ma swoje call center?

  Linie lotnicze, które mają swoje kasy na lotnisku można znaleźć na stronie www.krakowairport.pl w zakładce Pasażer/Usługi: Lotnicze. Opcję kontaktu z daną linią lotniczą można znaleźć na jej stronie internetowej lub kontaktując się informacją lotniskową pod nr tel.: +48 12 295 5800 oraz +48 801 055 000. 

 • Czy pies przewodnik może podróżować ze mną na pokładzie?

  Tak, wszystkie linie lotnicze mają obowiązek zapewnienia podróży psa przewodnika z właścicielem na pokładzie samolotu, w kabinie pasażerskiej.  W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Państwa linią lotniczą. Kontakt do linii lotniczych można także uzyskać kontaktując się z informacją lotniskową pod nr tel.: +48 12 295 5800 oraz +48 801 055 000. 

 • Czy tanie linie przewożą zwierzęta?

  Tanie linie lotnicze, operujące z Kraków Airport: Ryanair, Easy Jet, Jet2.com, Norwegian oraz Eurowings mają zróżnicowane przepisy związane z przewozem zwierząt na pokładach swoich samolotów. Poniżej przedstawiamy skrócone przepisy tanich linii lotniczych operujących z Kraków Airport ws. przewozu zwierząt: Ryanair nie zajmuje się przewozem żadnych zwierząt na pokładach swoich samolotów, oprócz psów przewodników. Easy Jet również nie zajmuje się przewozem żadnych zwierząt na pokładach swoich samolotów, oprócz psów przewodników. Jet2.com przewozi zwierzęta tylko na trasach krajowych w Wielkiej Brytanii. Nie ma więc możliwości przewozu zwierzęcia (nawet psa przewodnika) na trasach oferowanych z Krakowa. Norwegian przewozi zwierzęta w swoich samolotach, jednak mogą one podróżować tylko pod pokładem pasażerskim, w specjalnych klatkach lub kontenerach. Eurowings zajmuje się przewozem małych zwierząt (kotów lub psów) do 8kg tylko w kabinie pasażerskiej. Zwierzę musi być umieszczone w odpowiednio dużej klatce, aby miało swobodę ruchu podczas lotu.

 • Na ile przed odlotem zaczyna się odprawa bagażowa?

  Linie lotnicze operujące w Kraków Airport rozpoczynają zazwyczaj odprawę biletowo-bagażową (check-in) na dwie godziny przed planowaną godziną odlotu. Czas ten może ulec zmianie, dlatego prosimy o zapoznanie się z regulaminem danego przewoźnika lub kontakt z informacją lotniskową pod nr tel.: +48 12 295 5800 oraz +48 801 055 000. 

 • O której najpóźniej mogę stawić się do gate, aby obsługa przyjęła mnie na pokład?

  Czas całkowitego zamknięcia wejścia na pokład jest zróżnicowany i zależy od linii lotniczych. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem linii lotniczej, z którym Państwo podróżujecie. Sugerujemy stawienie się w odpowiedniej hali odlotów najpóźniej 45min przed rozkładową godziną odlotu. 

Nie możesz znaleźć
odpowiedzi
na swoje pytania?

Skontaktuj się z nami